TĒMA: Nodokļi

Apdrošināšanas prēmiju maksājumu deklarēšanai ir ierobežojumi

J
jautā:
02. martā, 2021
Valdis

Lai saņemtu maksimālo iespējamo IIN atmaksu, ikgadēji 10% no gada kopējās bruto algas tiek iemaksāti uzkrājumā ar dzīvības apdrošināšanu. Vai šādā situācijā papildus IIN atmaksu var iegūt arī no ienākumiem, kas papildus bruto algai ir gūti no augoša meža (ciršanas tiesību) pārdošanas?

A
atbild:
29. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pirms ienākuma aplikšanas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) no gada apliekamo ienākumu apmēra atskaita maksātāja paša veiktos apdrošināšanas prēmiju maksājumus (ar līdzekļu uzkrāšanu), kas nepārsniedz 10% no personas gada apliekamā ienākuma, bet ne vairāk kā 4000 eiro gadā.

Nodokļu piemērošana ienākumam no fiziskas personas īpašumā esoša augoša meža atsavināšanas izciršanai un tajā iegūto kokmateriālu atsavināšanas atšķiras atkarībā no tā, ir vai nav reģistrēta saimnieciskā darbība. Tāpēc par IIN papildu atmaksu jāuzzina Valsts ieņēmumu dienestā.