E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 22494
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
4
1
4

Apsaimniekošanas maksa un smēķēšana kāpņu telpā

J
jautā:
11. februārī, 2021
Marks

Labdien! 1. Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimnieko biedrība, mājā ir gan dzīvoklis, gan neapdzīvojamā telpa, kurā ir komunikācijas, logi, durvis utt., bet zemesgrāmatu nodalījumā ierakstīta arī bēniņu telpa, kura pieder fiziskai personai (nav komunikāciju). Tā tika piesaistīta dzīvoklim kā funkcionāli saistīta palīgtelpa. Vai ir iespējams iekasēt apsaimniekošanas maksu (elektrība kopl., uzkrājumu fonds, apsaimniekošanas izmaksas un karstā ūdens cirkulācija, pamatojoties uz MK noteikumiem Nr. 524, stājās spēkā 30.09.2015., karstā ūdens cirkulācijas siltumenerģijas daudzums, pieņem, ka tas ir 0,1 MWh mēnesī uz vienu dzīvokli, mākslinieka darbnīcu vai nedzīvojamo telpu). 2. Kāpņu telpas 5. stāvā smēķē kaimiņi, kādās iestādēs sūdzēties? (Pašvaldības policijai uzrakstīts iesniegums, apsaimniekotājs nevēlas risināt problēmu.)

A
atbild:
24. februārī, 2021
Inese Helmane
LV portāls
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Diemžēl pirmajā jautājumā ietvertā informācija ir nepietiekama, lai sniegtu precīzu atbildi par karstā ūdens cirkulācijas maksājumu aprēķinu. Precīzai atbildei nepieciešams iepazīties ar zemesgrāmatas ierakstiem par konkrētajiem īpašumiem un dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumiem. Ja bēniņu telpa saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 3. panta noteikumiem ir uzskatāma par atsevišķa īpašuma daļu (dzīvokļa daļu), tad saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 13. pantu dzīvokļa īpašnieka pienākums ir atbilstoši viņa dzīvokļa īpašumā ietilpstošās kopīpašuma domājamās daļas apmēram segt uz dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma pamata noteiktos izdevumus obligāti veicamo dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbību veikšanai, kā arī dzīvokļu īpašnieku kopības noteikto atlīdzību pārvaldniekam par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu, ja tāda paredzēta dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgumā.

Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma 10. panta 6. punktā noteikts, ka smēķēt aizliegts arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpās, gaiteņos un citās koplietošanas telpās. Par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpšanu vainīgā persona tiks saukta pie administratīvās atbildības – viņai piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 100 eiro. Likumdošana paredz, ka par neatļautu smēķēšanu ir jāziņo pašvaldības policijai. Nekādu citu instanču, kur sūdzēties, nav. Ja policija nereaģē uz jūsu iesniegumu, iesaku policijā vērsties atkārtoti vai vērsties pie pašvaldības policijas priekšnieka.

Labs saturs
4
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 175 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU