Kā izlikt vīra māti no sava dzīvokļa

J
jautā:
06. februārī, 2021
INGA KANTE

Labdien! No sava vīra esmu mantojusi dzīvokli Rīgā. Dzīvoklī dzīvo vīra māte, kurai mans vīrs bija vienīgais dēls. Kā man rīkoties, lai vientuļā deviņdesmitgadīgā pensionāre (pensija 329 eiro) atbrīvotu manu dzīvokli? Īres līguma nekad nav bijis.

A
atbild:
29. martā, 2021
Ilona Barkovska
juriste

Šo jautājumu puses var atrisināt, savstarpēji vienojoties par dzīvokļa atbrīvošanu vai par īres līguma noslēgšanu utt.

Savukārt, ja vienoties nesanāk un vīra mātei nav tiesiska pamata lietot dzīvokli, tad persona var risināt šo jautājumu, iesniedzot prasības pieteikumu tiesā par vīra mātes izlikšanu no dzīvokļa bez citas dzīvojamās telpas ierādīšanas.

Saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 44. pantu personas, kas patvarīgi – bez dzīvojamās telpas īres līguma noslēgšanas – aizņēmušas dzīvojamās telpas, izliek tiesas ceļā bez citas dzīvojamās telpas ierādīšanas, piedzenot visus zaudējumus, kas saistīti ar telpu nelikumīgu aizņemšanu un izlikšanu no tām.