Ūdensapgādes nodrošināšana

J
jautā:
16. janvārī, 2021
Maris

Labdien! Jautājums par centralizētā ūdens pakalpojumu. Kā iepriekš noskaidrojās, caur nekustamā īpašuma zemesgabalu un ēku, kas ir daudzdzīvokļu nams, kur es esmu viens no kopīpašniekiem, pagātnē ir veikts nelegālais pieslēgums, kā rezultātā ūdensvada caurule aizvadīta uz citu zemesgabalu, uz kura atrodas privātā ēka, kas lieto ūdeni bez jebkādas komercuzskaites. Pašreizējais pakalpojuma sniedzējs, kas ir “Komunālie pakalpojumi”, nekādus paskaidrojumus nesniedz un dokumentāciju neuzrāda šīs lietas sakarā, kas, manuprāt, liecina par konkrētās amatpersonas korumpētību. Kā varu rīkoties šajā situācijā, lai noskaidrotu pašreizējo lietas būtību? Vai likums pieļauj aprakstīto situāciju?

A
atbild:
19. janvārī, 2021

Vispirms jums ir jāvēršas ar oficiālu iesniegumu pie “Komunālās pārvaldes” ar prasījumu izsniegt ūdensapgādes inženiertehnisko komunikāciju shēmām attiecībā uz jūsu mājas ūdensapgādi. Situācija, kad ūdensapgādes trase ir izbūvēta bez būvprojekta un attiecīgajiem saskaņojumiem, nav pieļaujama. Ja “Komunālā pārvalde” jums pieprasītos dokumentus neizsniedz, jums ir tiesības vērsties būvvaldē ar iesniegumu par patvaļīgu būvniecības fakta konstatēšanu un attiecīgā ūdensapgādes vada slēgšanu.