Lai jaunbūvi ierakstītu zemesgrāmatā

J
jautā:
12. janvārī, 2021
Inese

Labdien! Lūdzu sniegt konsultāciju par dokumentiem, ko nepieciešami pievienot iesniegumam: 1) lai jaunbūvei, kas nav ierakstīta zemesgrāmatā, veiktu būves kadastrālo uzmērīšanu; 2) lai jaunbūvei veiktu pirmreizējo reģistrāciju zemesgrāmatā. Paldies!

A
atbild:
21. janvārī, 2021
Valsts zemes dienests
Hardijs Lāns, vecākais sabiedrisko attiecību speciālists
Tiesu administrācija
Reinis Saulītis, Informācijas sistēmu un tehnoloģiju departamenta Informācijas sistēmu attīstības nodaļas IS administrators

Lai uzsāktu jaunbūves kadastrālo uzmērīšanu, tās īpašniekam Valsts zemes dienestā ir jāiesniedz būvatļauja un būvvaldes apstiprināts būvprojekts vai apliecinājuma karte, kas satur informāciju par telpu apjoma rādītājiem un lietošanas viedu.

Ja iepriekš minētie dokumenti ir pieejami būvniecības informācijas sistēmā (BIS), tad papīra vai elektroniskā formā dokumenti nav jāiesniedz, bet iesniegumā jānorāda būvniecības lietas numurs (BIS lietas numurs). Visu jaunbūves kadastrālajai uzmērīšanai nepieciešamos dokumentus VZD iegūs no BIS.

Lai jaunbūvi ierakstītu zemesgrāmatā, nepieciešams tiesā iesniegt nostiprinājuma lūgumu, klāt tam pievienojot izziņu par jaunbūvi. Taču jāņem vērā, ka var būt arī vēl papildus nepieciešami kādi dokumenti, piemēram, piekrišana no trešās personas, ja īpašumā reģistrēta kāda atzīme vai apgrūtinājums par labu trešajai personai.

Sīkāka informācija par nostiprinājuma lūgumiem un nodevu apmēru varat meklēt tiešsaistē šeit.