Laulības šķiršana – kopīgā un atsevišķā manta

J
jautā:
07. janvārī, 2021
Sarma

Vai laulības laikā par viena laulātā sertifikātiem iegūts dzīvoklis tiek dalīts starp laulātajiem, šķirot laulību? Ģimenē ir divi nepilngadīgi bērni, par kuriem aprūpes tiesības uzņemas abi vecāki.

A
atbild:
08. janvārī, 2021

Atbilstoši Civillikuma 994. panta pirmajai daļai par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā.

Atbilstoši Civillikuma 89. pantam viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta; šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās.

Atbilstoši Civillikuma 91. pantam katra laulātā atsevišķa manta it sevišķi ir: manta, kas laulātajam piederējusi pirms laulības vai ko laulātie līgumā noteikuši par atsevišķu mantu; laulātā atsevišķās mantas ienākumi, kas nav nodoti ģimenes un kopīgās mājsaimniecības vajadzībām.

Jums ir tiesības uz savu atsevišķo īpašumu, kā arī, šķirot laulību, laulātajiem būtu jāvienojas par kopīgas mantas sadali.

Ja savstarpēji vienoties nav iespējams, tad laulību var šķirt un mantu salīt tiesā.