TĒMA: Tieslietas

Ieslodzīto ilglaicīgās satikšanās pārtrauktas jau kopš 2020. gada 14. oktobra

J
jautā:
05. janvārī, 2021
Irina

Man tāds jautājums: 9. februārī man ir paredzētas kāzas ar topošo vīru, kurš atrodas Rīgas Centrālcietumā, nav notiesāts. Kāpēc man ar viņu nevar notikt ilglaicīgā satikšanās? Vai tad nav nekādu izņēmumu sakarā ar laulības slēgšanu? Sanāk, ka mēs apprecamies un man jābrauc prom? Varbūt pastāv iespēja kaut vai uz paris stundām parunāt privāti, apķert, sabučot?

A
atbild:
29. janvārī, 2021
Linda Ņikona
LV portāls

Sakarā ar nepieciešamību ierobežot Covid-19 infekcijas izplatību ieslodzījuma vietās, kā arī pamatojoties uz Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces rīkojumu, karantīna Rīgas Centrālcietumā ir pagarināta līdz 2021. gada 5. februārim.

Pat īslaicīgās satikšanās ieslodzījuma vietās ir pārtrauktas līdz 2021. gada 7. februārim.

Kopš 2020. gada 13. novembra Covid-19 izplatības ierobežošanai uz karantīnas laiku Rīgas Centrālcietumā papildus jau noteiktajiem ierobežojumiem ar rīkojumu ir noteikts:

  • pārtraukt ieslodzīto īslaicīgās satikšanās;
  • pārtraukt valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju un aizstāvju, zvērinātu notāru un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju juridiskās palīdzības saņemšanai tikšanos ar ieslodzītajiem klātienē;
  • pārtraukt resocializācijas programmu īstenošanu, tai skaitā Valsts probācijas dienesta īstenoto programmu īstenošanu;
  • pārtraukt izglītības programmu īstenošanu;
  • pārtraukt ieslodzīto nodarbināšanu pie komersanta, izņemot ieslodzījuma vietas veikalu;
  • pārtraukt jebkurus kolektīvos brīvā laika, garīgās aprūpes, kultūras un sporta pasākumus ieslodzītajiem;
  • pārtraukt ieslodzīto personu dokumentu izgatavošanu;
  • pārtraukt ieslodzīto laulību reģistrāciju;
  • pārtraukt brīvības atņemšanas iestādes izvērtēšanas komisijas darbību;
  • pārtraukt ieslodzīto pārvietošanu uz citu ieslodzījuma vietu, izņemot ieslodzīto pārvietošanu drošības apsvērumu dēļ un pārvietošanu uz Pārvaldes Olaines cietuma (Latvijas Cietumu slimnīcu);
  • pārtraukt ieslodzīto konvojēšanu uz tiesām un pēc procesa virzītāja pieprasījuma.

Savukārt, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus ieslodzījuma vietās, ieslodzīto ilglaicīgās satikšanās ar radiniekiem un citām personām ir pārtrauktas jau kopš 2020. gada 14. oktobra.