Lasīšanai: 1 minūte

Kādi dokumenti vajadzīgi, lai pārvietotos ar citas personas auto

J
jautā:
08. decembrī, 2020
Māris

Labdien! Kādiem dokumentiem jābūt sagatavotiem, ja es braucu viens pats ar mašīnu, kas piereģistrēta uz manu draugu/vecāku/paziņu utt. vārda? Latvijas robežās. Vai ir vajadzīgas kādas pilnvaras?

A
atbild:
14. decembrī, 2020

Latvijas robežās, ka arī Eiropas Savienības robežās (izņemot Poliju), lietojot citas personas auto, speciāls pilnvarojums nav vajadzīgs.

Transportlīdzekļu īpašnieku, valdītāju un turētāju pienākumi un tiesības ir noteikti Ceļu satiksmes likuma 20. pantā.

Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 1. panta 28. punktam uz jums attiecas visi autovadītāja pienākumi, kas noteikti normatīvajos aktos.

Ja vadāt auto, kura īpašnieks vai turētājs neesat, tad līdzi ir jābūt vadītāja apliecībai, auto reģistrācijas apliecībai un personu apliecinošam dokumentam.