Profesiju klasifikators nenosaka konkrētu izglītību profesijām

J
jautā:
04. decembrī, 2020
Svetlana Suhanova

Labdien! Saskaņā ar jaunā darba līguma papildinājumu manam amatam ir klasifikācijas kods 2141 23. Atradu internetā, ka ar šo kodu tiek apzīmēts “projektēšanas inženieris”. Šobrīd man ir akadēmiskā bakalaura izglītība ar EKI un LKI kvalifikācijas 6. līmeni, iegūstamais grāds: “inženierzinātņu bakalaura grāds mašīnzinātnē”. Pabeidzu studiju programmu “Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve”. Vai es pēc likuma esmu tiesīga strādāt šajā amatā, ja man ir akadēmiskā izglītība, nevis profesionālā izglītība? Jau iepriekš pateicos!

A
atbild:
06. janvārī, 2021
Labklājības ministrija
Aina Liepiņa, Darba tirgus politikas departamenta vecākā referente

Profesiju klasifikators nenosaka konkrētu izglītību profesijām. Profesiju klasifikatora 1. pamatgrupā “Vadītāji” nav noteikts izglītības līmenis, jo šajā profesiju grupā ir vēlēti amati un vadītāju amati, kuriem var būt dažāda līmeņa izglītība, ko nosaka citi specifiskie normatīvie akti, kas attiecas uz konkrēto nozari. Sākot no 2. pamatgrupas “Vecākie speciālisti”, Profesiju klasifikatorā nosaka, vai profesijai ir nepieciešama augstākā izglītība vai vidējā profesionālā izglītība. Profesijas nosaukumu no Profesiju klasifikatora izvēlas atbilstoši veicamajiem pamatuzdevumiem. Tādējādi, ja ar iegūto izglītību (minēto studiju programmu) ir iespējams veikt darba devēja noteiktos projektēšanas inženiera pienākumus (funkcijas), tad var piemērot šo profesiju un kodu.