Lasīšanai: 1 minūte

Neizmantots atvaļinājums un darba attiecību izbeigšana

J
jautā:
01. decembrī, 2020
Guntra

Labdien! Esmu uzņēmumā nostrādājusi 8 gadus. Atvaļinājumā neesmu bijusi gadus piecus. Plānoju izbeigt darba tiesiskās attiecības. Par kādu periodu man pienākas neizmaksātais atvaļinājums?

A
atbild:
28. decembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 149. panta piektā daļa uzliek pienākumu darba attiecību izbeigšanas gadījumā izmaksāt neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju par visiem neizmantotā atvaļinājuma periodiem. Tas nozīmē, ka kompensācija jāaprēķina atbilstoši personālajai informācijai par jūsu nodarbinātības periodiem un izmantotajiem atvaļinājumiem. Precīzu informāciju var sniegt tikai darba devējs, kura rīcībā ir visa informācija.