Pārtraukumus darbā nosaka darba devējs

J
jautā:
13. novembrī, 2020
Nina

Labdien! Jautājums ir par pusdienu pārtraukumu. Vai darba devējs var izteikt obligātu prasību? Strādāju par lietvedi no 8.00 līdz 16.00, neizejot no kabineta, kafijas pauze ir turpat kabinetā. Zinu, ka man ir tiesības uz pārtraukumu. Darba laiku grib noteikt tādu pašu kā pašvaldības pagasta pārvaldē. Vai vajag rakstīt iesniegumu par līdzšinējā darba laika atstāšanu?

A
atbild:
24. novembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pārtraukums ir darbiniekam pienākošais atpūtas laiks, lai ievērotu darba drošības un veselības aizsardzības principus, un to esamību nosaka Darba likums. Pārtraukuma minimālais ilgums ir 30 minūtes. Darba devējs nav tiesīgs pārtraukumu nepiešķirt, ja darbinieks ir nodarbināts ilgāk par sešām stundām. Ja darbinieks ir nodarbināts nepilnu darba laiku, pārtraukumu var nepiešķirt. Pārtraukumus iestādē darba devējs nosaka iekšējās kārtības noteikumos.

Saskaņā ar Darba likuma 145. panta otro daļu pārtraukumu var ieskaitīt darba laikā, ja tā ir noteikts darba līgumā vai darba koplīgumā.

Atruna no darbinieka puses, ka pārtraukums darbā tam nav nepieciešams, ir pārsteidzīga.