Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Ķermeņa audu un orgānu izņemšanā komercdarījums ir aizliegts

J
jautā:
31. martā, 2013
Imants

Labdien, es vēlētos uzzināt, kā notiek procedūra par orgānu pārstādīšanu vai nodošanu par samaksu. Kāda ir kārtība un formalitātes?

A
atbild:
03. aprīlī, 2013
Veselības ministrija
Oskars Šneiders, Komunikācijas nodaļas pārstāvis

Ja cilvēks vēlas uzzināt, kā viņš var pārdot kādu savu orgānu, tad atbilde ir vienkārša - orgānu tirdzniecība Latvijā ir aizliegta. Likums "Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā" nosaka, ka gan dzīva, gan miruša cilvēka ķermeņa audu un orgānu izņemšana un izmantošana kalpo medicīnas attīstībai, un tai ir bezpeļņas raksturs. Jebkura dzīva vai miruša cilvēka ķermeņa audu un orgānu izņemšanā komercdarījums ir aizliegts.