E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 21288
Lasīšanai: 4 minūtes

Pašvaldība īres dzīvokli var piešķirt likumā noteiktajos gadījumos

J
jautā:
02. oktobrī, 2020
Наталия

Добрый день скажите пожалуйста. У меня вопрос я становилась на очередь жилья с хозяйского дома. В квартирном отделе юрмалы сказали что муниципальных жилищь нет ведя меня в заблуждения(как выяснилось) есть только социальное жилье. У меня в семье 4 человек Я. Муж старший сын 13 лет и младший сын 6 лет нам дали 2 комнаты с кухней без окна 36 кв. Труцыгу и договор надо продлевать каждые 3 месяца. Как только на 1 евро большенеполучаеться статус и вон на улицу с детьми. Мне бы хотелось встать на очередь на муниципальное жилье и если есть возможность с площадью побольше. В комнате где дети нет места даже стол поставить. долгов у меня нет. Могу ли я и как это правельное сделать?в квартирном отделе нечего необесняют только сразу о ворот поворот. Спосибо.

Iestājos rindā uz dzīvokli. Jūrmalas dzīvokļu nodaļā mani informēja, ka pašvaldības dzīvokļu nav (kā noskaidrojās, maldinot mani) un ka ir tikai sociālie dzīvokļi. Man ģimenē ir 4 cilvēki: es, vīrs, 13 un 6 gadu veci bērni. Mums iedeva divas istabas ar virtuvi bez loga. Trūcīgā statusu un līgumu ir jāpagarina ik pēc trim mēnešiem. Kolīdz ir viens eiro vairāk, statusa nav un jāatstāj dzīvoklis. Es vēlētos stāties rindā uz pašvaldības dzīvokli (ar lielāku platību). Istabā, kurā ir bērni, nav pat kur nolikt galdu. Parādu man nav. Vai es to varu darīt, un kā būtu pareizāk rīkoties? Dzīvokļu nodaļā neko nepaskaidro.

A
atbild:
05. oktobrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašvaldības pabalsti un cita sociālā palīdzība ir paredzēta iedzīvotājiem, kas saviem spēkiem nespēj gūt ienākumus pamatvajadzību nodrošināšanai. Prasība regulāri sniegt iztikas deklarāciju ir tāpēc, ka iedzīvotāja situācija var mainīties, jo cilvēkiem arī pašiem jācenšas uzlabot savu materiālo situāciju pēc tam, kad kādu apstākļu dēļ nav varēts atrast darbu vai nav bijis iespējams strādāt tāpēc, ka ir mazi bērni.

Jūrmalas pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr. 66 “Par Jūrmalas pilsētas pašvaldības sociālo un pašvaldības palīdzību” ir noteikts, ka iztikas līdzekļu deklarācija ir spēkā:

  1. trīs mēnešus, ja klients vai vismaz viens no pilngadīgajiem klienta ģimenes locekļiem ir darbspējīgs;
  2. sešus mēnešus, ja klients un neviens no pilngadīgajiem klienta ģimenes locekļiem nav darbspējīgs.

Pašvaldība piešķirt īres dzīvokli var likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” noteiktajām iedzīvotāju grupām un likumā noteiktajās situācijās. Trūcīgas, maznodrošinātas personas statuss ir tikai viens no kritērijiem, bet ne vienīgais, lai atzītu personas tiesības saņemt palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā.

Saskaņā ar šo likumu pašvaldība ģimenei var piešķirt dzīvokļa pabalstu, ja tā privāti īrē mājokli. Pabalsta apmērs un nosacījumi ir noteikti jau minētajos Jūrmalas pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr. 66 “Par Jūrmalas pilsētas pašvaldības sociālo un pašvaldības palīdzību”.

Arī sociālais dzīvoklis ir pašvaldības īpašumā esošs dzīvoklis vai pašvaldības nomāts dzīvoklis, kuru izīrē personai (ģimenei), kas, ievērojot šā likuma nosacījumus, atzīta par tiesīgu īrēt šādu dzīvokli. Tātad arī tiesības uz sociālo dzīvokli nevar būt jebkuram. Likums “Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām dzīvojamām mājām” noteic, ka sociālā dzīvokļa īres līgumu noslēdz uz laiku, kas nav ilgāks par sešiem mēnešiem, un to atjauno, ja pēc līguma termiņa izbeigšanās īrnieks un viņa ģimenes locekļi nav zaudējuši tiesības īrēt sociālo dzīvokli.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU