Lasīšanai: 1 minūte

Vai var nodibināt darba attiecības, ja pasei beidzies derīguma termiņš

J
jautā:
19. septembrī, 2020
Kristaps

Vai, sākot strādāt jaunā darbavietā, man obligāti nepieciešams personu apliecinošs dokuments? Manas pases derīguma termiņš ir beidzies, bet ir iespēja uzsākt jaunas darba attiecības. Vai man obligāti jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam darba attiecību uzsākšanas brīdī?

A
atbild:
23. septembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, nodibinot darba attiecības, darba devējam ir jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments, kas apliecina jūsu identitāti.

Pases vai personas apliecības (identitātes kartes) dati atbilstoši Darba likuma 35. pantam tiek izmantoti jūsu darba līguma sagatavošanā.

Darba devējs nevarēs izmantot pasi, kurai beidzies derīguma termiņš. Saskaņā ar Personu apliecinošu dokumentu likuma 16. pantu personu apliecinošs dokuments vai pagaidu dokuments nav derīgs lietošanai, ja tam beidzies derīguma termiņš.