Labdien! Uzrakstīju darbā iesniegumu, kurā lūdzu četras atvaļinājuma kalendārās dienas, norādot konkrētas dienas, datumus (otrdiena–piektdiena). Kad vēlējos paņemt nākamo atvaļinājumu (visu atlikumu, neplānoju dalīt sīkāk), izrādījās, ka man ir ticis piešķirts sešu dienu atvaļinājums (otrdiena–svētdiena), līdz ar to nākamajā atvaļinājumā zaudēju divas dienas. Personāla daļā paskaidroja, ka sestdiena un svētdiena arī tiekot izmantotas kā atvaļinājuma dienas. Normālais darba laiks. Uzņēmuma iekšējos kārtības noteikumos nav norādīts, ka nedrīkst dalīt atvaļinājumu sīkāk. Vai var atvaļinājuma dienas “pielikt klāt”, ja iesniegumā par atvaļinājumu rakstu konkrētas dienas, kurās vēlos atvaļinājumu? Paldies!
Vispārēji ir atvaļinājumu piešķir kalendāra nedēļās/dienās, bet apmaksātas tiek tikai darba dienas.
Atvaļinājuma piešķiršana tiek īstenota atbilstoši uzņēmumā noteiktajai kārtībai, kura ir noteikta kādā iekšējā dokumentā. Jūsu minētajā situācijā – iekšējās kārtības noteikumos.
Ja darbinieks ir iesniegumā norādījis, ka lūdz piešķirt atvaļinājumu noteiktā apmērā, tomēr ir jāatceras, ka atvaļinājuma izmantošana ir abu pušu vienošanās. Proti, lai gan likums paredz, ka “darba devējam ir pienākums pēc iespējas ņemt vērā darbinieka vēlmes” (Darba likuma 150. panta otrā daļa), galavārds atvaļinājuma izmantošanas laikam pieder darba devējam.
Piešķirot atvaļinājumu, darba devējam darbinieks būtu jāiepazīstina ar rīkojumu, kurā ir norādīta atvaļinājuma pirmā un pēdējā diena. Īstenojot šādu praksi, jūsu jautājumā aprakstītā situācija tiktu risināta laikus.
Tāpat mazāk pārpratumu iespējams, ja uzņēmumā notiek atvaļinājumu plānošana un gada sākumā tiek sastādīts atvaļinājumu grafiks, kuru pārskata un apstiprina darba devējs.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!