TĒMA: Atkritumi

Kā jānovieto atkritumu tvertnes

J
jautā:
14. septembrī, 2020
Undīne

Vai normatīvajos aktos tiek normēts minimālais attālums no atkritumu konteinera zemes gabalā līdz kaimiņa zemes gabala robežai (vai arī līdz kaimiņa domājamās daļas robežai)?

A
atbild:
23. septembrī, 2020

Atkritumu konteineru izvietojumu teritorijā nosaka pašvaldības ar saistošajiem noteikumiem par teritorijas plānošanu, izmantošanu un apbūvi. Minimālās prasības, kuras ir jāiestrādā pašvaldību saistošajos noteikumos, ir noteiktas 2013. gada 22. maija Ministru kabineta noteikumu Nr. 240 “Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi” 8.5. nodaļā. Tur teikts:

“Plānojot atkritumu tvertņu novietņu izvietojumu, izvērtē funkcionālos, higiēniskos un estētiskos aspektus, kā arī apkārtējās apbūves raksturu. Jaunās apbūves teritorijās no atkritumu tvertņu novietnes laukuma malas ievēro šādus attālumus:

170.1. ne tuvāk par 10 m no daudzdzīvokļu mājas fasādes ar logiem;

170.2. ne tuvāk par 20 m no izglītības iestādes ieejas, bērnu rotaļu laukuma vai atpūtas zonas;

170.3. ne tuvāk par 5 m no saglabājamu koku stumbriem;

170.4. ne tuvāk par 1,5 m no zemes vienības robežas, izņemot gadījumu, ja saņemts blakus esošās zemes vienības īpašnieka saskaņojums;

170.5. ne tālāk par 100 m no visattālākās ieejas dzīvojamā mājā vai publiskā ēkā.

171. Aprēķinot atkritumu savākšanas laukuma kopējo platību, vienai tvertnei paredz vismaz 2 m2 un ņem vērā specializētā transportlīdzekļa ērtu piekļūšanu atkritumu tvertnēm.”