Lasīšanai: 1 minūte

Darba algu var nolīgt gan neto, gan bruto izteiksmē

J
jautā:
10. septembrī, 2020
Viesturs

Šobrīd strādāju darbavietā, kur mums ir norunāta neto alga (800 eiro). Man ir divi apgādājamie, bērns un sieva, taču mana alga ir nemainīga (800 eiro). Vai tā ir grāmatvedības kļūda? Vai tomēr var būt tā, ka darba devējs no maniem bruto ienākumiem aprēķina man 800 eiro neto ienākumus, kā norunāts darba līgumā?

A
atbild:
21. septembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesību akti neregulē, kādā izteiksmē – bruto vai neto – ir nolīgstama darba samaksa. Par to puses vienojas, slēdzot darba līgumu.

Ja darba līgumā darba samaksa ir nolīgta neto izteiksmē (darba alga pēc nodokļu nomaksas), tad darba devējs, ievērojot darbinieka individuālo situāciju, piemēro nodokļu aprēķinu no bruto darba samaksas.

Par algas nodokļu grāmatiņā reģistrēto apgādājamo personu uzskaiti katrs var pārliecināties VID EDS sistēmā.