Lasīšanai: 1 minūte

Viesnīcas izdevumu apmaksa un tiesības nakšņot darba telpās

J
jautā:
01. septembrī, 2020
Vladislavs

Vai darba devējam ir pienākums apmaksāt darbiniekam viesnīcu komandējumā? Un vai darba devējs var liegt darbiniekam nakšņot darbavietas atpūtas telpā?

A
atbild:
18. septembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Izdevumus, kas darbiniekam par komandējuma laiku ir atlīdzināmi, nosaka Ministru kabineta noteikumu Nr. 969 “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi” 8. punkts. To starpā ir izdevumi par viesnīcu (naktsmītni), ieskaitot brokastu izdevumus viesnīcā (ja ir iesniegti attiecīgos izdevumus apliecinoši attaisnojuma dokumenti – samaksas kvīts, kases čeks par viesnīcas pakalpojumu apmaksu).

Tiesības uzturēties darba telpās un tajās nakšņot nosaka attiecīgās iestādes iekšējās kārtības noteikumi. Tiesību akti šo jautājumu neregulē.