Lasīšanai: 1 minūte

Kā sadalīt īpašumus

J
jautā:
11. augustā, 2020
aiga

Labdien! Mums ar māsu pieder divi īpašumi, kuri ir sadalīti domājamās daļās. Gribam īpašumus pārrakstīt tā, lai katrai piederētu viens. Kā jārīkojas, pie kā jāvēršas, lai to nokārtotu? Paldies!

A
atbild:
14. augustā, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Darbības ar īpašumu – to kopumā vai tā domājamām daļām – juridiski nav iespējams veikt, to vienkārši “pārrakstot”: ir jāveic tiesisks darījums. Šajā gadījumā tiesiski darījumi varētu būt vai nu savstarpēji domājamo daļu dāvinājumi, vai arī nekustamā īpašuma domājamo daļu maiņas līgumi. Turklāt jebkādus darījumus ar nekustamo īpašumu vai tā domājamām daļām ir iespējams veikt tikai tad, ja īpašums vai tā domājamās daļas ir reģistrētas zemesgrāmatā uz attiecīgās personas vārda.

Lai risinātu konkrēto jautājumu, jāvēršas pēc konsultācijas pie zvērināta advokāta.