Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai var iesniegt algas nodokļa grāmatiņu, ja atlīdzībai ir pilnvarojuma līgums

J
jautā:
06. augustā, 2020
Ludmila

Labdien! Ar valdes locekli ir parakstīts pilnvarojuma līgums ar atlīdzību. Vai viņš var iesniegt nodokļa grāmatiņu ienākuma nodokļa aprēķināšanai (20%)? Vai viņa ienākumi tiek aplikti tikai ar 23% no pirmā eiro?

A
atbild:
18. augustā, 2020
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste

Valdes loceklis algas nodokļa grāmatiņu var iesniegt ienākuma izmaksātājam, no kura saņem atlīdzību uz pilnvarojuma līguma pamata. Šādā gadījumā piemērojama 20% nodokļa likme (ienākumam līdz 1667 eiro mēnesī) un attaisnotie izdevumi tāpat kā darba algai.

Algas nodokļa grāmatiņa var tikt iesniegta tikai pie viena ienākuma izmaksātāja.