E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32450
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodokļi no savu lietoto mantu pārdošanas ienākuma

J
jautā:
18. aprīlī, 2024
Santa

Labdien! Pārdodot savas lietotās drēbes vietnē andelemandele.lv vai citās vietās, manā kontā ienāk nauda. Cik eiro nedrīkst pārsniegt šī summa gada griezumā, lai netiktu piemēroti nodokļi? 

A
atbild:
23. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pārdodot savu mantu, nodokļi nav jāmaksā, ja tas nav saistīts ar pārdevēja saimniecisko darbību. Likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteic, ka ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamajā ienākumā neietver un ar nodokli neapliek ienākumu no personīgā īpašuma (fiziskajai personai piederošas personiskai lietošanai paredzētas tādas kustamas lietas kā mēbeles, apģērbs un citas kustamas lietas) atsavināšanas, izņemot ienākumu no pārdošanai izgatavotas vai iegādātas lietas (ķermeniskas vai bezķermeniskas) pārdošanas. 

Fiziskās personas darbību uzskata par saimniecisko darbību, ja tā atbilst vienam no šiem kritērijiem: 

  • darījumu regularitāte un sistemātiskums – trīs un vairāk darījumu gadā vai pieci un vairāk darījumu trijos gados; 
  • ieņēmumi no darījuma pārsniedz 14 229 un vairāk eiro gadā, izņemot ienākumus no personiskā īpašuma atsavināšanas (personiskai lietošanai paredzēto kustamo lietu – mēbeļu, apģērba un citu lietu); 
  • darbības ekonomiskā būtība vai personas īpašumā esošo lietu apjoms norāda uz sistemātisku darbību ar mērķi gūt atlīdzību. 

Likumā nav noteikts, cik personisko mantu var pārdot vienā vai trijos gados. Katrs pats zina, vai pārdod savas personiskās mantas vai tālākpārdošanai iegādātas preces, lai gūtu peļņu. Ja mantas iegādātas pārdošanai, tad ir jāreģistrē saimnieciskā darbība un attiecīgi jāmaksā nodokļi. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 125 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas