Vai apsaimniekotājs drīkst aplikt ar 21% PVN nedzīvojamu telpu rēķinu, kurās nenotiek nekāda veida uzņēmējdarbība, kā arī adresē nav reģistrēts neviens uzņēmums? Apsaimniekotājs par to ir informēts, telpu statusa maiņa ir procesā uz dzīvojamajām telpām (mūsu gadījumā – dzīvokli). Ūdens un siltums tiek izmantots mājsaimniecības nolūkos. Paldies!
Ņemot vērā, ka nav zināmi pušu līgumattiecību nosacījumi, sniedzam teorētisku informāciju par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu.
Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pakalpojumus, preces un pakalpojumus jeb t. s. komunālos pakalpojumus apliek ar PVN 21 procenta likmi.
Siltumenerģijai piemēro samazināto likmi 12 procentu apmērā, ja tās faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas pērk un patērē siltumenerģiju mājsaimniecības vajadzībām. PVN reglamentējošie normatīvie akti nenosaka telpu statusu kā nosacījumu samazinātās likmes piemērošanai siltumenerģijai.
Ja fiziskā persona pērk un patērē siltumenerģiju arī profesionālās darbības vajadzībām, tā paziņo par siltumenerģijas lietošanas mērķi piegādātājam vai personai, kura nodrošina dzīvojamās mājas pārvaldīšanu.
Konkrēts veids, kādā minētā informācija nododama, PVN reglamentējošajos normatīvajos aktos nav noteikts.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!