Lasīšanai: 1 minūte

Vai ir iespējams nomainīt tiesnesi

J
jautā:
01. augustā, 2020
Aija

Vai ir iespējams nomainīt tiesnesi, ja uzskata, ka tiesnesis lemj neobjektīvi?

A
atbild:
13. oktobrī, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Tiesnesim pašam sevi ir jāatstata, vai lietas dalībniekam ir tiesības pieteikt noraidījumu tikai likumā noteiktajā kārtībā un gadījumos, tostarp, ja ir pamatotas šaubas par tiesneša objektivitāti (sk. Civilprocesa likuma 2. nodaļu). Tomēr tas nenozīmē, ka noraidījums var tikt apmierināts arī gadījumos, kad kāda puse nav apmierināta ar tiesneša lēmumiem. Lietas dalībniekam, kurš iecerējis pieteikt noraidījumu, nāksies rūpīgi pamatot savu viedokli.