Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Ja izmanto pensiju 2. līmenī uzkrāto kapitālu, dalību 2. līmenī pārtrauc

J
jautā:
20. jūlijā, 2020
Rudīte

Esmu pensijā no 20.07.2019., bet turpinu strādāt. Šogad, kad pensija tiks pārrēķināta, vēlos uzkrāto fondētās pensijas kapitālu pievienot nefondētajam pensijas kapitālam. Vai fondētās pensijas konts tiks slēgts, un kur paliks (kā uzkrāsies) ikmēneša iemaksātie 6% pensiju 2. līmenī?

A
atbild:
28. jūlijā, 2020
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Ilze Vindele, Fondēto pensiju shēmas administrēšanas daļas vadošā eksperte

Ja persona izvēlas izmantot savu pensiju 2. līmenī uzkrāto kapitālu, tās dalība pensiju 2. līmenī tiek pārtraukta. Turpinot darba attiecības, persona tiks apdrošināta vecuma pensijai 20% apmērā pensiju 1. līmenī.