Lasīšanai: 1 minūte

Vai var piešķirt invaliditāti uz mūžu?

J
jautā:
07. jūlijā, 2020
BIRUTA

Vai ir tiesiski piešķirt invaliditāti uz mūžu, ja darbaspēju zaudējums pēc VDEAK ir noteikts 25–59% un pagarināta invaliditāte uz 10 gadiem? Pirmreizējā bija 2 gadi, tad sekoja 5 gadi. Esmu pirmspensijas vecumā.

A
atbild:
15. jūlijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijai (VDEAK) ir tiesības invaliditātes ekspertīzē noteikt invaliditāti uz mūžu personām jebkurā vecumā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, ja cilvēkam slimības vai traumas dēļ radušies stabili un neatgriezeniski funkcionēšanas ierobežojumi un secināms, ka invaliditāte saglabāsies visa mūža garumā.

Tas paredzēts Ministru kabineta noteikumos Nr. 805 “Noteikumi par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību”.