Lasīšanai: 1 minūte

Vai vecāku pabalstam ir “griesti”

J
jautā:
06. jūlijā, 2020
Dmitrijs

Labdien! Vai vecāku pabalstam ir "griesti" jeb maksimālā summa, ko var saņemt mēnesī?

A
atbild:
14. jūlijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecāku pabalsta apmēram ierobežojuma nav.

Pabalsta apmērs ir atkarīgs no perioda, kādā izvēlas to saņemt:

  • līdz bērna 1 gada vecuma sasniegšanai – 60% apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas vai
  • līdz bērna pusotra gada vecumam – 43,75 % apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.