Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai Latvijā var ievest desmetramadolu

J
jautā:
01. jūlijā, 2020
Guntis

Labdien! Vai Latvijā ir atļauts iegādāties vielu O-DSMT jeb desmetramadolu no interneta veikala un ievest šo vielu Latvijā?

A
atbild:
03. jūlijā, 2020

Viela O-DSMT jeb desmetramadols ir tramadola metabolīts. Viela “tramadols” ir iekļauta Ministru kabineta 2005. gada 8. novembra noteikumu Nr. 847 “Noteikumi par Latvijā kontrolējamajām narkotiskajām vielām, psihotropajām vielām un prekursoriem” III sarakstā. Saskaņā ar šo noteikumu 2.4. apakšpunktu kontrolei pakļauti arī vielu metabolīti.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Latvijā vielu O-DSMT jeb desmetramadolu var ievest tikai licencēti farmaceitiskie uzņēmumi ar Zāļu valsts aģentūras izsniegtu atļauju.