Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Par aizliegtajām vielām medikamentos

J
jautā:
23. septembrī, 2023
Mareks

Labdien! Vai dabīgs antidepresants, kura sastāvā ir ariloktahidroindola grupas vielas, nav aizliegta viela Latvijā?

A
atbild:
18. oktobrī, 2023

Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru saraksti ir noteikti likuma “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” 2. pielikumā.

Izvērtējot vielas cis-3a-Aryloctahydroindole ķīmisko struktūru, viela saskaņā ar likuma 2. pielikumu nav iekļauta Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru sarakstos. Tādējādi tā nav uzskatāma par aizliegtu vielu un uz to neattiecas likuma “Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likums” prasības.

Taču, kā LV portālam paskaidroja Zāļu valsts aģentūra, ņemot vērā, ka nav norādīti vielas grupas saturošo produktu nosaukumi un apraksti, kā arī informācija par produktu sastāvu, nav iespējams novērtēt vielas grupas saturošo produktu atbilstību zāļu kategorijai vai citai produktu grupai. Līdz ar to nav iespējams noteikt arī produktu iegādes un saņemšanas kārtību.