Lasīšanai: 1 minūte

Vai personai ir tiesības neparakstīt apliecinājumu par liecības sniegšanu

J
jautā:
01. jūnijā, 2020
Kristaps

Vai personai ir iespēja neparakstīt tādus dokumentus kā liecības sniegšana, aizturētā tiesības, par jebkādu tiesas dokumentu saņemšanu, kā arī, ierodoties tiesas sēdē, ir jāparakstās, ka šeit atrodies un ka sniegsi liecību, bet kas notiek, ja nevēlies parakstīties un to nedari?

A
atbild:
21. jūlijā, 2020

Lielākoties personas paraksts kalpo tiesai kā pierādījums, ka personai ir izsniegts dokuments, paziņota informācija u. c. Ja persona nevēlas saņemt dokumentu pret parakstu tiesā, tas tiks nosūtīts pa pastu (gadījumos, kad persona ir lūgusi to izsniegt).

Ja persona ir izsaukta uz tiesu liecināt, tai ir pienākums (nevis tiesības) dot liecību. Rakstveidā persona apliecina, ka apzinās – par nepatiesas liecības došanu viņu var saukt pie kriminālatbildības. Atteikšanās parakstīt šo apliecinājumu var tikt traktēta kā atteikšanās no liecības došanas. Atbildība par šo ir paredzēta Krimināllikuma 302. pantā.