Lasīšanai: 1 minūte

Īpašumtiesības

J
jautā:
07. maijā, 2020
Janis

Latvijas pilsonis pastāvīgi dzīvo Lielbritānijā, Latvijā nav deklarēts. Vai viņam drīkst piederēt nekustamais īpašums Latvijā?

A
atbild:
20. maijā, 2020

Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likuma 15. pantu un Ministru kabineta 2011. gada 15. februāra noteikumiem Nr. 131 “Iedzīvotāju reģistrā iekļauto ziņu aktualizēšanas kārtība” Latvijas pilsonim, Latvijas nepilsonim un personai, kura Latvijā saņēmusi reģistrācijas apliecību vai pastāvīgās uzturēšanās apliecību, ir pienākums paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei par savu, savu nepilngadīgo bērnu un personu, kuras atrodas tās aizgādnībā vai aizbildnībā, dzīvesvietas adresi ārvalstīs.

Dzīvesvietas deklarēšana spienākums tika noteikts ar mērķi, lai ikviena persona būtu sasniedzama tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību (Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 1. pants).

Tādējādi tiesības iegūt īpašumu Latvijas Republikā nav saistītas ar personas pastāvīgās dzīvesvietas deklarēšanas vietu.