Lasīšanai: 1 minūte

Vai zemes īpašnieks var nojaukt garāžu, kas pieder citam

J
jautā:
06. maijā, 2020
Egita

Manam mirušajam vīram piederēja garāža. Ir pirkuma un pārdošanas rakstveida vienošanās (bez notāra). Garāža atrodas uz zemesgabala, kam ir cits īpašnieks. Garāža nav ierakstīta zemesgrāmatā. Zemes īpašnieks vēlas garāžu nojaukt. Kādas man ir tiesības attiecībā uz garāžu?

A
atbild:
13. maijā, 2020

Ja šī garāža ir nonākusi Jūsu rīcībā mantojuma ceļā (Civillikuma 382. panta izpratnē), tad Jums jānostiprina savas īpašumtiesības zemesgrāmatā. Pēc tam jāvienojas ar zemes īpašnieku par zemes nomas maksas apmēru. Ja vienošanos neizdodas panākt, strīds par zemes nomas maksas apmēru ir izšķirams tiesas ceļā.