E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 19752
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Tieslietas

Dokumenta izprasīšana tiesas kārtībā

J
jautā:
03. aprīlī, 2020
Zane

Iesniedzu tiesā prasību par vecāsmātes saskarsmes tiesībām ar mazbērniem. Tiesa pieprasīja pierādījumus, ka es esmu vecāmāte un ka tie ir mani mazbērni. Vienam mazbērnam man ir dzimšanas apliecības kopija, bet otrs ir dzimis Anglijā un bērna apliecība ir pie mātes. Bērna tēvs ģimenē nedzīvo. Māte liedz bērniem sazināties ar tēvu. Kā man pierādīt, ka otrs bērns arī ir mans mazbērns, ja man nav šīs bērna apliecības? Es pašlaik cīnos par SAVĀM (nevis tēva) tiesībām tikties ar mazbērniem. Vai apliecība ir vienīgais veids, lai pierādītu, ka esmu vecāmāte? Kur man iet, ko darīt, lai lieta virzītos uz priekšu? Ja man nav visu pierādījumu, vai tiesa var atteikt izskatīt lietu? Vai tad tiesa nevar no mātes izprasīt to apliecību, kurā bērna tēvs ir ierakstīts?

A
atbild:
09. aprīlī, 2020
Ilona Barkovska
juriste

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 244.9 panta pirmo daļu lietā, kas izriet no aizgādības vai saskarsmes tiesībām, tiesa pēc savas iniciatīvas vai lietas dalībnieka lūguma pieprasa pierādījumus.

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 111. panta pirmo daļu lietas dalībniekiem, iesniedzot tiesai rakstveida pierādījumu vai lūdzot to pieprasīt, jānorāda, kādus lietā nozīmīgus apstākļus šis pierādījums var apstiprināt. Kā noteikts Civilprocesa likuma 112. panta pirmajā daļā, tiesa vai tiesnesis pēc lietas dalībnieka motivēta lūguma ir tiesīgs pieprasīt rakstveida pierādījumus no valsts un pašvaldību iestādēm, citām fiziskajām un juridiskajām personām. Saskaņā ar šā panta otro daļu lietas dalībniekam, kurš lūdz tiesu pieprasīt rakstveida pierādījumu, jāapraksta šis pierādījums un jāmotivē, kāpēc viņš uzskata, ka tas atrodas pie minētās personas.

Jums ir tiesības iesniegt tiesā motivētu lūgumu par bērna dzimšanas apliecības kopijas izprasīšanu no fiziskās personas – bērna mātes. Lūguma apmierināšanas gadījumā tiesa uzliks par pienākumu bērna mātei iesniegt tiesā bērna dzimšanas apliecības kopiju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 151 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU