Kā izbeigt darba attiecības, pusēm vienojoties

J
jautā:
02. martā, 2020
Olīvija

Mutiski izteicu darba devējam aicinājumu darba attiecības izbeigt ar vienošanās līgumu. Darba devējs to noraidīja. Vai darba devējam bija tiesības tā darīt? Vai šo aicinājumu bija jāizsaka rakstveidā?

A
atbild:
19. martā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Priekšlikumu izbeigt darba tiesiskās attiecības saskaņā ar Darba likuma 114. pantu, pusēm vienojoties, var izteikt gan darba devējs, gan darbinieks. Sākotnēji puses savu gribu var izteikt mutvārdos un pēc tam tiek noslēgts tā sauktais atcēlējlīgums. Jāpiebilst, ka mutvārdu sarunām nav juridiskas nozīmes.

Darbinieks jau sākotnēji  var vērsties pie darba devēja arī ar iesniegumu, kurā rakstveidā lūdz sagatavot vienošanos par darba attiecību izbeigšanu saskaņā ar Darba likuma 114. pantu.

Tādējādi darba devējam uz rakstveida iesniegumu ir jāsniedz rakstveida atbilde.

Vienlaikus jānorāda, ka tiesību normas neuzliek pienākumu darba devējam piekrist darba attiecību izbeigšanai, pusēm vienojoties.

Vairāk par šo tēmu lasiet skaidrojumā “Pušu vienošanās.

Jums var ieteikt savu vēlmi izbeigt darba tiesiskās attiecības, pusēm vienojoties, noformēt rakstveidā.