Lasīšanai: 1 minūte

Summētais darba laiks nevar būt nepilns

J
jautā:
13. februārī, 2020
Olga

Labdien! Vai darba devējs ir tiesīgs noteikt darbiniekam nepilno darba laiku (piemēram, 2 stundas dienā) un veikt darba laika uzskaiti summētā darba laika uzskaites formā (ar pārskata periodu 3 mēneši)?

A
atbild:
25. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nē. Tiesu praksē atzīts, ka summētā darba laika organizācija nav pieļaujama, ja tiek strādāts nepilns darba laiks. Summētā darba laika uzskaite, kā nosaka Darba likuma 140. panta pirmās daļas saturs, attiecas uz pilna darba laika darbiniekiem, uzliekot pienākumu darba devējam attiecīgajā pārskata periodā darbiniekam noteikto darba laiku sabalansēt ar minētā likuma 131. pantā noteikto normālo darba laiku (Augstākās tiesas 2015. gada 4. decembra sprieduma lietā Nr. SKC-2735/2015 (C28490012) 8.1. punkts).