Kā izpirkt zemes starpgabalu no pašvaldības

J
jautā:
09. februārī, 2020
Artūrs

Labdien! Ir jautājums par zemes starpgabala izpirkšanu no īpašnieces – pašvaldības. Šīs starpgabals robežojas ar četriem zemesgabaliem, no kuriem divi arī pieder pašvaldībai, vienam zemesgabalam ir viens īpašnieks, un vēl viens ir kopīpašums ar vairākiem kopīpašniekiem. Vai tā ir taisnība – ja kāds no robežojošā zemesgabala (kopīpašuma) kopīpašniekiem vēlas iegūt šo starpgabalu, tad viņam ir jāpierunā visi pārējie kopīpašnieki piedalīties atsavināšanā un arī starpgabals būs kopīpašums visiem šiem kopīpašniekiem? Vai nepastāv kāda iespēja tikai vienam kopīpašniekam ierosināt atsavināšanu un iegūt šo starpgabalu tikai sava īpašumā?

A
atbild:
17. februārī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

LV portāls e-konsultācijā jau ir atbildējis uz jautājumu par Rīgas pilsētas pašvaldības zemes starpgabalu atsavināšanu. Atsavināšanas process tiek organizēts atbilstoši Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā noteiktajam. Pirmpirkuma tiesības ir tikai piegulošo zemesgabalu īpašniekiem (lai veicinātu zemes starpgabala konsolidāciju ar piegulošo zemesgabalu), un izsoles notiek tikai gadījumos, kad piesakās vismaz divas pirmpirkuma tiesīgās personas, kuras atbilstoši tām nosūtītajā atsavināšanas paziņojumā norādītajam ir informētas par konkrētā zemes starpgabala nosacīto cenu (to nosaka sertificēts vērtētājs atbilstoši tirgus situācijai) un citiem tā atsavināšanas nosacījumiem.