Kā tiek organizēta pašvaldības zemes starpgabalu izsole

J
jautā:
07. februārī, 2020
Kristīne

Kā var organizēt Rīgas pašvaldības zemesgabalu (starpgabalu) izsoli, ja es neesmu ne blakus zemes īpašnieks, ne zemes nomnieks? Zemesgabals ir mazs: 300 kv. m, vērtība zem 400 eiro. Vai izsolei nepieciešams iesniegums un dokumenti? Kur iesniegt? Rīgas domes Nekustamā īpašumu departamentam? Vai privatizācijas komisijai? Tīmekļa vietnē www.kadastrs.lv norādīts, ka zemes īpašnieks ir pašvaldība. Kādos gadījumos var atteikt? Ja nevar nopirkt, kā pieteikt nomas līgumu noformēšanu un izmantot zemi kā dārziņu? Kā uzzināt, vai blakus īpašniekam ir pirmpirkuma tiesības? Paldies!

A
atbild:
13. februārī, 2020
Rīgas dome
Īpašuma departaments

Atbildot uz jautājumiem par Rīgas pilsētas pašvaldības zemes starpgabalu atsavināšanu, informējam, ka atsavināšanas process tiek organizēts atbilstoši Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā noteiktajam. Pirmpirkuma tiesības ir tikai piegulošo zemesgabalu īpašniekiem (lai veicinātu zemes starpgabala konsolidāciju ar piegulošo zemesgabalu), un izsoles notiek tikai gadījumos, kad piesakās vismaz divas pirmpirkuma tiesīgās personas, kuras atbilstoši tām nosūtītajā atsavināšanas paziņojumā norādītajam ir informētas par konkrētā zemes starpgabala nosacīto cenu (to nosaka sertificēts vērtētājs atbilstoši tirgus situācijai) un citiem tā atsavināšanas nosacījumiem.