Lasīšanai: 1 minūte

Apmaksātās brīvās dienas sakarā ar tuvinieka nāvi nav pārceļamas

J
jautā:
07. februārī, 2020
Ingus

Labdien! Sakiet, lūdzu, cik ilgā laikā jāizmanto brīvās dienas, kuras pienākas par tuvinieka nāvi? Paldies!

A
atbild:
19. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devējs piešķir un apmaksā divas dienas sakarā ar tuva ģimenes locekļa nāvi. To paredz Darba likuma 74. pants.

Tā kā tuvinieka bēru organizācija parasti norit neatliekami, darba devējs dod iespēju darbiniekam piedalīties bēru organizācijas darbos, piešķirot brīvas dienas pēc darbinieka izvēles saistībā ar bēru norisi.

Nav pamata pieņemt un prasīt, lai brīvo dienu izmantošana sakarā ar tuvinieka nāvi varētu būt pārceļama uz citu laiku.