Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Kultūra

Skalbes darbus var tulkot un izdot, ievērojot autora tiesības uz vārdu un darba neaizskaramību

J
jautā:
15. janvārī, 2020
Sarmīte

Ja kāds vēlas tulkot Kārļa Skalbes pasakas angļu valodā un izdot ārzemēs, vai ir kādi autortiesību noteikumi vai ierobežojumi?

A
atbild:
16. janvārī, 2020
Kultūras ministrija
Linda Zommere, Autortiesību nodaļas vadītāja

Mantiskās autortiesības Latvijā ir spēkā autora dzīves laikā un 70 gadus pēc autora nāves. Skalbe viņsaulē devies 1945. gadā. Autortiesību termiņa tecējums sākas tā gada 1. janvārī, kas seko pēc tiesību rašanās brīža, un noslēdzas tā gada 31. decembrī, kurā termiņš beidzas.

Tas nozīmē, ka kopš 2016. gada 1. janvāra Skalbes darbus var brīvi izmantot (arī tulkot un izdot) jebkura persona, nesaņemot tiesību īpašnieku (mantinieku) atļauju, taču ievērojot autora tiesības uz vārdu un darba neaizskaramību saskaņā ar Autortiesību likuma 14. panta noteikumiem. Autoratlīdzība par šādu darbu izmantošanu nav jāmaksā.