Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Arī priekšlaicīgās pensijas vecums pakāpeniski paaugstināsies

J
jautā:
01. februārī, 2013
Baiba Karule

Esmu dzimusi 1954.gada janvārī, darba stāžs ir 35 gadi. Vai varēšu doties priekšlaicīgā pensijā un kad?

A
atbild:
04. februārī, 2013
Lidija Dārziņa
LV portāls

Saskaņā ar likumu „Par valsts pensijām” no 2014.gada pilnais pensijas vecums pakāpeniski palielināsies - par 3 mēnešiem gadā. 1954.gada janvārī dzimušie pensionēties varēs 2016.gada oktobrī, sasniedzot 62 gadu un 9 mēnešu vecumu.

Tiesības doties pensijā divus gadus ātrāk būs arī turpmāk. Tam nepieciešamais nosacījums ir vismaz 30 gadu apdrošināšanas stāžs. Priekšlaicīgo pensiju izmaksā 50 procentu apmērā no aprēķinātās.

Šogad divus gadus ātrāk pensijā var doties no 60 gadu vecuma. Priekšlaicīgās pensijas vecums pakāpeniski pieaugs tiem, kas dzimuši no 1954.gada.

Lai uzzinātu tieši savu priekšlaicīgās pensionēšanās datumu, Jums jāgriežas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Kontaktinformācija atrodama VSAA interneta vietnē.