Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kad varēs doties pensijā

J
jautā:
18. jūlijā, 2012
Tekla Zute

Lai nebūtu ilūziju un pārpratumu, lūdzu, paskaidrojiet, kad saņemšu pensiju, ja esmu dzimusi 1954.gada novembrī? Un kad varēs pensionēties priekšlaicīgi? (Pensionēšanās laika grafiks nav atrodams.) Paldies!

A
atbild:
24. jūlijā, 2012
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Ina Samoilova, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Pensionēties Jūs varēsit 2017.gada novembrī, t.i., 63 gadu vecumā, ar nosacījumu, ja Jūsu apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 15 gadiem ( likuma "Par valsts pensijām" 11.panta pirmā daļa un pārejas noteikumu 8.punkts). Savukārt saskaņā ar likuma "Par valsts pensijām" 11.panta sesto daļu priekšlaicīgi pensionēties 1954.gada novembrī dzimušas personas varēs 2015.gada maijā, ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem.

Tagad VSAA mājas lapā  ir pieejamas arī pensionēšanās vecuma tabulas. Meklējiet tās lapas sadaļā Pensionāriem > Vecuma pensija > Pensijas piešķiršanai nepieciešamais vecums:

http://www.vsaa.lv/lv/pakalpojumi/pensionariem/vecuma-pensija/pensijas-pieskirsanai-nepieciesamais-vecums