Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Ja viens mantinieks ir miris

J
jautā:
14. janvārī, 2020
Inese

Vienam nekustamajam īpašumam ir trīs mantinieki, bet viens no tiem ir miris pirms vairāk nekā gada, un neviens cits nav pieteicies uz mirušās daļu. Vai pārējie divi mantinieki var ierakstīt zemesgrāmatā divas trešdaļas no īpašuma?

A
atbild:
16. janvārī, 2020
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Jānis Skrastiņš, priekšsēdētājs

Ja mantojuma lieta ir uzsākta, tad abi dzīvie mantinieki, protams, saņems mantojuma apliecību un varēs katrs savu trešdaļu īpašuma ierakstīt zemesgrāmatā. Uz mirušā mantinieka trešdaļu īpašuma tiesības piekrīt viņa mantiniekiem. Ja mirušajam citu mantinieku nav un no viņa ir tiesīgi mantot pārējie divi aprakstā minētie, tad viņiem ir jāstājas mantojuma tiesībās un jāsaņem katram sava pienākošā daļa. No aprakstītā nav saprotami visi apstākļi, bet jebkurā gadījumā ieteicams abiem mantiniekiem izrunāt visas nianses ar zvērinātu notāru, pie kura tiek kārtota šī īpašuma mantojuma lieta.