Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Vai mūža pensiju var pārkaitīt uz citas personas bankas kontu

J
jautā:
11. janvārī, 2020
Vladimirs

Vai varu savu 2. līmeņa pensiju – mūža apdrošināšanas polises ikmēneša atlīdzības izmaksu – pārskaitīt nevis uz savu bankas kontu, bet savas sievas bankas kontu?

A
atbild:
24. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ne Valsts fondēto pensiju likums, ne mūža pensijas polises iegādes kārtība (Ministru kabineta noteikumi Nr. 272 par valsts fondēto pensiju shēmas darbību) nenosaka, vai un kā atlīdzību, ko apdrošinātajai personai paredz izmaksāt apdrošināšanas sabiedrība, iespējams noformēt pārskaitīšanai uz citas personas bankas kontu.

Mūža pensijas polises var iegādāties četrās apdrošināšanas sabiedrībās. Līdz ar to naudas izmaksas jautājumi jānoskaidro tajā sabiedrībā, kurā esat noslēdzis līgumu.