Lasīšanai: 1 minūte

Arī pēc 1.aprīļa brīvības atņemšanas sods var būt piecu gadu garumā

J
jautā:
30. janvārī, 2013
Denis Jevsjukovs

Ja personai ir piemērots sods 5 gadi brīvības atņemšana par 253.1 pirmā daļa. Vai kaut kas mainīsies pēc jaunajiem krimināllikuma grozījumiem.

A
atbild:
05. februārī, 2013
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Krimināllikuma grozījumos, kas stāsies spēkā 1.aprīlī, 253.1 panta pirmajā daļā ir šāda izmaiņa:
„aizstāt pirmās daļas sankcijā vārdus "pieciem līdz desmit" ar vārdiem "diviem līdz astoņiem"/../.'

Visticamāk, Jūsu situācijā nekas nemainīsies, jo šajā pantā paliek spēkā arī brīvības atņemšanas sods piecu gadu garumā.