Vai salūtu var šaut jebkurā laikā, nebrīdinot kaimiņus? 1. janvāra vakarā vēl tika šauti salūti un, nobīstoties no šī salūta, cilvēkiem ir pazuduši suņi.
Fizisko un juridisko personu tiesības un pienākumi attiecībā uz pirotehnisko izstrādājumu apriti Latvijas Republikā, kā arī drošuma pamatprasības pirotehniskajiem izstrādājumiem, lai nodrošinātu šo izstrādājumu brīvu apriti, sabiedrisko drošību, cilvēku veselības un vides aizsardzību, kā arī patērētāju un profesionālo lietotāju drošību, ir noteikti Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā.
Saskaņā ar minētā likuma 17. pantu pirotehniskos izstrādājumus aizliegts izmantot:
Tāpat Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā noteikts, ka persona, kas izmanto uguņošanas ierīces un skatuves pirotehniskos izstrādājumus, nodrošina:
Vienlaikus jānorāda: katrai pašvaldībai, izdodot saistošos noteikumus, ir tiesības ierobežot uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas vietu un laiku.
Piemēram, saskaņā ar Daugavpils pilsētas domes saistošo noteikumu Nr. 6 “Saistošie noteikumi par sabiedrisko kārtību” 4. punktu bez Daugavpils pilsētas izpilddirektora atļaujas pilsētas teritorijā aizliegts izmantot uguņošanas ierīces un skatuves pirotehniskos izstrādājumus laika posmā no plkst. 23.00 līdz plkst. 7.00, izņemot normatīvajos aktos noteiktajās svētku, atceres un atzīmējamās dienās.
Līdzīgi arī Rīgas domes saistošo noteikumu Nr. 80 “Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā” 4.2. punkts paredz, ka izmantot pirotehniskos izstrādājumus laikā no plkst. 23.00 līdz plkst. 7.00, ja tas nav saskaņots ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru, izņemot valsts noteiktajās svētku dienās, ir aizliegts.
Atbilstoši likumam “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” 1. janvāris ir noteikts par svētku dienu.
Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa (LAPK) 181. pants par uguņošanas ierīces vai skatuves pirotehniskā izstrādājuma aprites noteikumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 35 līdz 350 eiro apmērā, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas, bet juridiskajām personām – no 70 līdz 700 eiro apmērā, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas.
Sīkāku informāciju varat meklēt LV portāla infografikā “Kas jāievēro, lai pirotehnikas lietošana būtu droša”.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!