Lasīšanai: 1 minūte

Cik papildatvaļinājuma dienu pienākas, ja ģimenē ir vairāki bērni invalīdi

J
jautā:
02. janvārī, 2020
Sigita

Par Darba likuma 151. panta 1. apakšpunktu: darbiniekiem, kuru aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 16 gadiem vai bērns ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, – trīs darba dienas.
Mani interesē tikai šī panta otrā puse.
Ja manā aprūpē ir divi bērni invalīdi, cik papildatvaļinājuma dienu man pienākas: 3 vai 6?

A
atbild:
14. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Konkrētā tiesību norma par papildatvaļinājuma piešķiršanu vecākiem noteiktā apmērā neparedz papildatvaļinājuma dienu summēšanu.

Darba devējs, vecākam piešķirot papildatvaļinājumu, ņems vērā Darba likuma 151. panta pirmās daļas 1. punktu un piešķirs trīs papildatvaļinājuma dienas, nevis divus papildatvaļinājumus, pamatojoties uz vienu un to pašu likuma pantu.

Jāpiebilst, ka šādas tiesības uz papildatvaļinājumu ir gan mātei, gan tēvam, arī situācijā, ja abi bērnu vecāki strādā pie viena darba devēja.