Lasīšanai: 1 minūte

Piedziņa uz naudas līdzekļiem, kas pienākas no trešajām personām

J
jautā:
02. janvārī, 2020
Gunārs

Labdien! Vai uz “mūža pensiju” (2. pensijas līmenis), ko izmaksā apdrošināšanas sabiedrība, attiecas 30% ierobežojumi par ieturējumiem saskaņā ar pensijas likumu? Vai tiesu izpildītājs ir tiesīgs uzskatīt, ka norēķinu kontā ienākošais “mūža pensijas” (2. pensijas līmenis) maksājums no apdrošināšanas sabiedrības (pēc 30% ieturējuma) ir maksājums no trešās personas, kuru ZTI var neatdot parādniekam?

A
atbild:
06. februārī, 2020

No jautājumā norādītās informācijas nav iespējams sniegt pilnvērtīgu atbildi. Jautājums nav pietiekami konkrēts.

Faktiski šāda “mūža pensija” varētu tikt uzskatīta par apdrošināšanas atlīdzību, ko izmaksā apdrošināšanas sabiedrība, kas ir trešā persona. Līdz ar to uz šo pensiju var vērst piedziņu kā naudas līdzekļiem, kas parādniekam pienākas no trešajām personām.