Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Minimālo invaliditātes pensiju paaugstinās līdz jaunajam apmēram

J
jautā:
16. decembrī, 2019
Ingars

Labdien! Esmu 2. grupas invalīds no bērnības, šobrīd ar 149 eiro invaliditātes pensiju, ka arī strādāju. Vai no 2020. gada, 1. janvāra, minimālajai pensijai paaugstinoties no 64 uz 80, tiks palielināta arī mana pensija?

A
atbild:
30. decembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jaunie minimālie apmēri invaliditātes pensijām tiks nodrošināti tajos gadījumos, kad piešķirtais vai pārrēķinātais pensijas apmērs, sākot no 2020. gada 1. janvāra, būs mazāks par noteikto minimālo apmēru konkrētajai kategorijai.

No 2020. gada minimālā invaliditātes pensijas personai ar 2. grupas invaliditāti, ja invaliditāte ir no bērnības, noteikta 171,77 eiro apmērā.