Lasīšanai: 1 minūte

Vai pasniedzējam ir tiesības publiskot studentu vērtējumus un darbus

J
jautā:
05. decembrī, 2019
Kārlis

Vai augstskolas pasniedzējam ir tiesības publiskot studentu vērtējumus un darbus, kuros redzams autora vārds un uzvārds?

A
atbild:
30. decembrī, 2019

Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punktu personas datu apstrāde ir likumīga tikai tādā apmērā un tikai tad, ja ir piemērojams vismaz viens no 6. panta pirmajā daļā minētajiem pamatojumiem. Vispārīgajā datu aizsardzības regulā ir noteikti seši vispārīgi tiesiskie pamati: piekrišana, līguma izpilde, juridisks pienākums, sabiedrības intereses, vitālo interešu aizsardzība un leģitīmo interešu ievērošana. Proti, tikai pastāvot kādam no minētajiem tiesiskajiem pamatiem, personas datu apstrāde tiek atzīta par tiesisku.

Personas dati Vispārīgās datu aizsardzības regulas izpratnē ir jebkura informācija, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu fizisku personu.

Ja konkrēto studentu ir iespējams identificēt, tad pirmajā skatījumā šāda rīcība nav atbilstoša normatīvajam regulējumam.