Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Dāvinājuma ienākumu no tuva radinieka ar nodokli neapliek

J
jautā:
05. decembrī, 2019
Mix

Labdien! Šogad mana tēva māsa (105 g.) uzdāvināja man dzīvokli (savu vienīgo īpašumu). Vai man jāmaksā kāds nodoklis? Tas man jāzina steidzami, jo esmu pensionārs (65 g.) un neko nevaru samaksāt, knapi pietiek ēšanai... vai arī es atsakos no īpašuma par labu valstij un turpinu dzīvot savā zemesgabalā pie Tukuma – šķūnītī (neoficiāli celts, bez elektrības).

A
atbild:
09. decembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām, ja dāvinātāju ar nodokļa maksātāju saista radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē: vecāki, brālis, māsa, vecvecāki, bērni, mazbērni, arī vecāku brālis/māsa, brāļa/māsas bērni.

Tātad, ja saņēmāt dāvinājumu no tēva māsas, nodoklis nav jāmaksā.

Ja dzīvokļa vērtība pārsniedz 10 000 eiro, summa jādeklarē kā neapliekamais ienākums, iesniedzot nākamgad gada ienākumu deklarāciju.