TĒMA: Nodokļi

Par NĪN piemērošanu jāuzzina pašvaldībā

J
jautā:
03. decembrī, 2019
Edgars

Labdien! Man pieder dzīvoklis, maksāju nodokli, kas ir 0,2% no ēkas kadastrālās vērtības. Ja dzīvokli pārrakstīšu uz savas ZS vārda, vai nodokli maksāšu ar 2020. gadu 1,5% no kadastrālās vērtības vai arī paliks pa vecam – 0,2% no kadastrālās vērtības?

A
atbild:
16. decembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nekustamā īpašuma nodokļa likumā noteikts, ka dzīvojamām mājām, dzīvojamo māju daļām (tātad mājokļiem, kas ir arī dzīvoklis), ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai, nodokļa likmes ir no 0,2%, 0,4%, 06% – atkarībā no kadastrālās vērtības.

Pašvaldība saistošajos noteikumos var noteikt, kādiem vēl nosacījumiem (piemēram, deklarēšanās) jābūt, lai piemērotu šīs – mazākās – likmes.

Atsevišķi noteikumi mazāko likmju piemērošanai ir komersanta īpašumā esošiem objektiem, ja tie ir izīrēti dzīvošanai, nostiprinot īres tiesības zemesgrāmatā.

Nekustamā īpašuma nodokli administrē pašvaldība, kurā, ja vēlaties kaut ko mainīt, jānoskaidro, kad un kā Jums jāpaziņo pašvaldībai par izmaiņām un kāda NĪN likme pēc tam tiks piemērota.